Piece Kominkowe

Piece kominkowe wolnostojące

W przypadku pieców wolnostojących materiał wykonania ma szczególne znaczenie. Wpływa nie tylko na stylistykę urządzenia, ale i jego funkcjonalność. Właściwości materiału wpływają na szybkość oddawania ciepła do pomieszczenia oraz czas w jakim piec jest w stanie zgromadzone ciepło oddawać.

Moce urządzeń

Szacunkowo 1 kW mocy wystarcza do ogrzania 10-12 m². W zależności od powierzchni możemy wiec dopasować odpowiedni model.

Wykorzystanie ciepła

Piec oddaje ciepło całą swoją powierzchnią, także przewodem kominowym odprowadzającym spaliny.

Lekkość konstrukcji

Mniejszy ciężar urządzeń, nie wymaga dodatkowego wzmocnienia stropu.

Swoboda projektowania wnętrz

Piec nie wymaga dodatkowej zabudowy, można ustawić go w dowolnym miejscu, jedynym warunkiem jest doprowadzenie podłączenia kominowego.

Prostota montażu

Piec wolnostojący potrzebuje jedynie podłączenia do przewodu kominowego. Nie wymaga dodatkowej obudowy, co wpływa na obniżenie kosztów instalacji.

Piece stalowe

To urządzenia tworzone przy użyciu najnowocześniejszych metod obróbki. 

 

Piece żeliwne

To klasyczne rozwiązania bazujące na trwałych, masywnych odlewach.

 

 

Piece Kaflowe

Idealnie wpisują się w konwencję stylowych pomieszczeń urządzonych w klimacie retro. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących tradycyjny design.

 

WK 440 kafel krem

 

Piece Kominkowe na Pellet

Piec na pellet to wydajne i ekonomiczne urządzenie grzewcze, wykonane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Piec stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet