Salon z piecem kaflowym Piece kominkowe

Hit wnętrzarski – salon z piecem kaflowym

Piec kaflowy to dzisiaj jeden z najmodniejszych elementów wystroju wnętrza. Niedawno kojarzony jedynie z babcinymi domami, szybko stał się dekoracyjnym hitem. Jaki piec kaflowy do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Po pierwsze: grzanie
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nowe projekty, w swojej podstawowej funkcji, niczym nie różnią się od tych używanych przed laty. To wciąż doskonała metoda ogrzewania pomieszczeń. Wykonane z kafli budowle mają świetną zdolność magazynowania ciepła, są niezwykle wydajne i… efektowne!

Jeszcze niedawno właśnie do ogrzewania ograniczona była ich funkcja. Nikt raczej nie myślał o tym, czy podobna konstrukcja dobrze wpisuje się w klimat wnętrza, czy współgra z otoczeniem i modnie wygląda. Dziś jest inaczej. Piec kaflowy w salonie to jeden z najmodniejszych elementów wyposażenia

Nowoczesny piec kaflowy: hit
Długowieczny i stylowy idealnie sprawdzi się zarówno w tych nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych przestrzeniach. Piec, w zależności od naszych preferencji, może być wyłożony dowolnymi kaflami – kolorowymi, minimalistycznymi, delikatnymi. Dzięki temu wpisze się w każde pomieszczenie. Jeśli więc mamy już taki na stanie, pod żadnym pozorem go nie wyrzucajmy. To prawdziwy skarb, który zadbany i czysty będzie centralny punktem wnętrza.

About the Author: Tomasz Golda